schedule & results.

2014 PRELIMINARY ROUND:

MONDAY APRIL 28

09:30 Liz Chidester (5TH PLACE PLACE)
10:30 Nate Grant (2ND PLACE)
10:30 Jack Rabbit (4TH PLACE PLACE)
11:00 The Young Citizens (3RD PLACE)
11:30 The Circle View (1ST PLACE)

TUESDAY APRIL 29

09:30 Arclight (1ST PLACE)
10:00 Cardinal Harbor (2ND PLACE)
10:30 The Hang Union (3RD PLACE)
11:00 Void the Light (4TH PLACE)

MONDAY MAY 5

09:00 The Citizens Music (2ND PLACE)
09:30 The Stay-Alives (1ST PLACE)
10:00 Patrick Gemkow (3RD PLACE)
10:30 Blackjack Sass (4TH PLACE)

TUESDAY MAY 6

09:30 Aftersound (3RD PLACE)
10:00 Walsher Clemons Band (2ND PLACE)
10:30 Steady Echo (1ST PLACE)
11:00 G Creature (4TH PLACE)

MONDAY MAY 12

09:00 The First Class (5TH PLACE)
09:30 P Dallas (3RD PLACE)
10:00 Nizm and Those Guys (1ST PLACE)
10:30 Homer Marrs and the Excellent Adventure (4TH PLACE)
11:00 Delilah (2ND PLACE)

TUESDAY MAY 13

10:00 Capital Ships (2ND PLACE)
10:30 Dret 75 (3RD PLACE)
11:00 Still Lives (1ST PLACE)
11:30 Landon Battles & Stage Pass (4TH PLACE)

MONDAY MAY 19

09:30 Kyle Douglas (3RD PLACE)
10:00 Belmont Cross (2ND PLACE)
10:30 James Manno and the B.O.T.s (1ST PLACE)

TUESDAY MAY 20

09:30 MiS-HuRD (3RD PLACE)
10:00 The Brothers StarRace (1ST PLACE)
10:30 Mic Digati (4TH PLACE)
11:00 Big Happy Face (2ND PLACE)

MONDAY MAY 26

09:30 Xazz Quintet (1ST PLACE)
10:00 ENLIVE (3RD PLACE)
10:30 WeAreTheSea (2ND PLACE)

TUESDAY MAY 27

09:30 Ada’s Machine (1ST PLACE)
10:00 Anonamus (2ND PLACE)
10:30 Majungas (3RD PLACE)
11:00 Aria 51 (4TH PLACE)

MONDAY JUNE 2

09:30 The Idiots (2ND PLACE)
10:00 Badge 212 (1ST PLACE)
10:30 Stock Footage (3RD PLACE)
11:00 Jakob and the Jakobs (4TH PLACE)

TUESDAY JUNE 3

09:30 King Pyro (3RD PLACE)
10:00 Red Nothing (1ST PLACE)
10:30 Wade Baker Group (2ND PLACE)

 

SECONDARY ROUND:

FRIDAY JUNE 6

08:00 Nate Grant (2ND PLACE)
08:45 Arclight (4TH PLACE)
09:30 The Stay-Alives (3RD PLACE)
10:15 The Circle View (1ST PLACE)
11:00 The Hang Union (5TH PLACE)
11:45 The Citizens Music (6TH PLACE)

FRIDAY JUNE 13

08:00 Walsher Clemons Band (3RD PLACE)
08:45 Nizm and Those Guys (4TH PLACE)
09:30 Still Lives (5TH PLACE)
10:15 Steady Echo (2ND PLACE)
11:00 Delilah (1ST PLACE)
11:45 Capital Ships (6TH PLACE)

FRIDAY JUNE 20

08:00 Belmont Cross (3RD PLACE)
08:45 The Brothers StarRace (2ND PLACE)
09:30 Xazz Quintet (1ST PLACE)
10:15 James Manno and the B.O.T.s (4TH PLACE)
11:00 Anonamus (6TH PLACE)
11:45 WeAreTheSea (5TH PLACE)

FRIDAY JUNE 27

08:45 Badge 212 (2ND PLACE)
09:30 Red Nothing (1ST PLACE)
10:15 The Idiots (3RD PLACE)
11:00 Homer Marrs and the Excellent Adventure (5TH PLACE)
11:45 Ada’s Machine (4TH PLACE)

SATURDAY JULY 5

08:00 Xazz Quintet (3RD PLACE)
08:45 Steady Echo (1ST PLACE)
09:30 Delilah (2ND PLACE)
10:15 The Circle View (5TH PLACE)
11:00 Nate Grant (4TH PLACE)

SATURDAY JULY 12

08:00 Belmont Cross (5TH PLACE)
08:45 Badge 212 (1ST PLACE)
09:30 Arclight (4TH PLACE)
10:15 Red Nothing (2ND PLACE)
11:00 The Brothers StarRace (3RD PLACE)

SATURDAY JULY 26

08:00 Belmont Cross (4TH PLACE)
08:45 Delilah (1ST PLACE)
09:30 Steady Echo (2ND PLACE)
10:15 Badge 212 (3RD PLACE)
11:00 Red Nothing (5TH PLACE)